Webform CiviCRM Integration (6.2.6) - en to es translation catalogue (105 entries)

en: Title
es: Título

en: Private
es: Privado

en: Groups
es: Grupos

en: Cancel
es: Cancelar

en: Description
es: Descripción

en: Public
es: Público

en: Disabled
es: Desactivado

en: Currency
es: Moneda

en: Tags
es: Etiquetas

en: Yes
es: Sí

en: None
es: Ninguno

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Country
es: País

en: Multiple
es: Múltiple

en: none
es: ninguno

en: Name
es: Nombre

en: Group(s)
es: Grupo(s)

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Participant
es: Participante

en: Configure
es: Configurar

en: Email
es: Correo electrónico

en: User ID
es: ID de Usuario

en: Contact
es: Contacto

en: Save Settings
es: Guardar opciones

en: All
es: Todo(s)

en: Always
es: Siempre

en: Never
es: Nunca

en: Medium
es: Medio

en: Start Date
es: Fecha inicial

en: End Date
es: Fecha Final

en: Phone
es: Teléfono

en: Address
es: Dirección

en: email
es: correo electrónico

en: Payment
es: Pago

en: Case
es: Mayúsculas/minúsculas

en: Select None
es: Seleccione Ninguno

en: Contact ID
es: ID del Contacto

en: Filters
es: Filtros

en: Phone Number
es: Número de teléfono

en: Static
es: Estático

en: First Name
es: Nombre

en: Last Name
es: Apellidos

en: City
es: Ciudad

en: State/Province
es: Estado/Provincia

en: Nickname
es: Alias

en: Gender
es: Género

en: Hidden
es: Oculto

en: CiviCRM Contact
es: Contacto CiviCRM

en: Display Name
es: Nombre a mostrar

en: Street Address
es: Calle

en: Change
es: Cambiar

en: Street Number
es: Número de calle

en: Street Name
es: Nombre de la calle

en: Source
es: Origen

en: Activity
es: Actividad

en: Select List
es: Lista de Selección

en: Randomize
es: Cambiar aleatoriamente

en: Website
es: Página web

en: Permissions
es: Permisos

en: Membership
es: Membresía

en: options
es: opciones

en: Relationship
es: Relación

en: Automatic
es: Automático

en: Membership Type
es: Tipo de Miembro

en: submission(s)
es: envío(s)

en: ever
es: nunca

en: every hour
es: cada hora

en: every day
es: cada día

en: every week
es: cada semana

en: Default value
es: Valor predeterminado

en: Postal Code
es: Código postal

en: Upload Image
es: Subir una imagen

en: Restore
es: Restaurar

en: Grant
es: Conceder

en: first name
es: nombre

en: last name
es: apellidos

en: Receipt
es: Recibo

en: and
es: y

en: Campaign
es: Campaña

en: - Select -
es: - Seleccionar -

en: Activities
es: Actividades

en: Select All
es: Seleccionar todo

en: Test Mode
es: Modo de Pruebas

en: Registration
es: Registro

en: - N/A -
es: - N/D -

en: Line Item Amount
es: Cantidad de la partida

en: Line Item
es: Línea de pedido

en: Address Name
es: Dirección

en: Middle Name
es: Segundo Nombre

en: Autocomplete
es: Autocompletar

en: Organization Name
es: Nombre de la Organización

en: Additional Settings
es: Opciones adicionales

en: Cases
es: Casos

en: Contact Information
es: Información de contacto

en: Current User
es: Usuario actual

en: - Any -
es: - Cualquiera -

en: Contact Type
es: Tipo de contacto

en: %name field is required.
es: El campo %name es necesario

en: Is Active
es: Esta activo

en: postal code
es: código postal

en: Registration Status
es: Estado de Registro

en: File Attachments
es: Archivos adjuntos

en: Email Required
es: Email Necesario

en: Limit each user to
es: Limitar a cada usuario a
