Webform CiviCRM Integration (8.x-5.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (88 entries)

en: Item
fi: Nimike

en: Private
fi: Yksityinen

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Public
fi: Julkinen

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: None
fi: Ei mitään

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Multiple
fi: Monivalinta

en: none
fi: ei yhtään

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Total
fi: Yhteensä

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Configure
fi: Määrittele

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Options
fi: Valinnat

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: All
fi: Kaikki

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Always
fi: Aina

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Selected
fi: Valittu

en: Custom
fi: Oma

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: email
fi: sähköpostiosoite

en: Payment
fi: Maksu

en: Case
fi: Asia

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: City
fi: Kaupunki

en: State/Province
fi: Osavaltio/Provinssi

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Display Name
fi: Näkymän nimi

en: Source
fi: Lähde

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: Randomize
fi: Satunnaista

en: or
fi: tai

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Membership
fi: Jäsenyys

en: options
fi: asetukset

en: Relationship
fi: Suhde

en: !name field is required.
fi: !name-kenttä on pakollinen.

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: date
fi: päiväys

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: ever
fi: ei koskaan

en: every hour
fi: tunnissa

en: every day
fi: päivässä

en: every week
fi: joka viikko

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
fi: Valitse tämä, jos käyttäjän on sallittua valita useita arvoja.

en: Listbox
fi: Listalaatikko

en: Select
fi: Valitse

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: Restore
fi: Palauta

en: and
fi: ja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: Radio buttons
fi: Radionapit

en: Line Item Amount
fi: Tuoterivin summa

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: close
fi: sulje

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Line item
fi: Tuoterivi

en: Unique
fi: Yksilöllinen

en: static
fi: staattinen

en: Is Active
fi: Aktiivinen

en: Memberships
fi: Jäsenyydet
