Webform CiviCRM Integration (8.x-5.0-beta3) - en to da translation catalogue (95 entries)

en: Item
da: Element

en: Private
da: Privat

en: Groups
da: Grupper

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: None
da: Ingen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Multiple
da: Flere

en: none
da: ingen

en: Group(s)
da: Gruppe(r)

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Total
da: I alt

en: Unknown
da: Ukendt

en: Configure
da: Konfigurér

en: Email
da: E-mail

en: User ID
da: Bruger ID

en: Options
da: Valg

en: Contact
da: Kontakt

en: Save Settings
da: Gem indstillinger

en: All
da: Alle

en: Always
da: Altid

en: Never
da: Aldrig

en: Selected
da: Valgt

en: Custom
da: Tilpasset

en: Start Date
da: Startdato

en: End Date
da: Slutdato

en: Extra
da: Ekstra

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: email
da: e-mail

en: Payment
da: Betaling

en: Case
da: Store/små bogstaver

en: Select None
da: Vælg ingen

en: Filters
da: Filtre

en: Phone Number
da: Telefonnummer

en: Static
da: Statisk

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: City
da: By

en: State/Province
da: Landsdel

en: Nickname
da: Kælenavn

en: Gender
da: Køn

en: Hidden
da: Skjult

en: Display Name
da: Vist navn

en: Street Address
da: Adresse

en: Street Number
da: Gadenummer

en: Source
da: Kilde

en: Activity
da: Aktivitet

en: Select List
da: Valgliste

en: Randomize
da: Tilfældigt

en: or
da: eller

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Membership
da: Medlemskab

en: options
da: valgmuligheder

en: Relationship
da: Forbindelse

en: !name field is required.
da: Feltet !name er obligatorisk.

en: Automatic
da: Automatisk

en: date
da: dato

en: Webform
da: Webformular

en: submission(s)
da: indendelse(r)

en: ever
da: altid

en: every hour
da: hver time

en: every day
da: hver dag

en: every week
da: hver uge

en: Default value
da: Standardværdi

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
da: Marker dette hvis du ønsker at brugeren skal kunne vælge flere værdier.

en: Listbox
da: Rulleliste

en: Select
da: Vælg

en: Postal Code
da: Postnummer

en: Restore
da: Gendan

en: and
da: og

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Activities
da: Aktiviteter

en: Select All
da: Markér alle

en: Test Mode
da: Testtilstand

en: Registration
da: Tilmelding

en: Radio buttons
da: Radioknapper

en: Line Item Amount
da: Varelinje-beløb

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: Line item
da: Varelinje

en: static
da: statisk

en: Case Status
da: Opgavestatus

en: Case Type
da: Opgavetype
