Webform Confirmation File (8.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: File name
de: Dateiname

en: Confirmation
de: Bestätigung

en: File settings
de: Dateieinstellungen

en: Webform
de: Webformular

en: File download
de: Dateidownload

en: File content
de: Dateiinhalt

en: The URL %url is not valid.
de: Die URL %url ist nicht gültig.

en: Provides a webform handler that streams the contents of a file to a user after completing a webform.
de: Stellt eine Webformular-Behandlungsroutine bereit, die den Inhalt einer Datei nach Abschluss eines Webformulars in eine Datei streamt.

en: File size:
de: Dateigröße:

en: Webform Confirmation File
de: Webformular-Bestätigungsdatei

en: URL/path
de: URL/Pfad

en: Make sure the attachment URL/Path is publicly accessible. The attachment's URL/path will never be displayed to end users.
de: Stellen Sie sicher, dass die URL/Pfad der Anlage öffentlich zugänglich ist. Die URL/Pfad des Anhangs wird den Endbenutzern niemals angezeigt.

en: The URL <a href=":url">@url</a> is not available.
de: Die URL <a href=":url">@url</a> ist nicht verfügbar.
