Webform Content Creator (4.0.2) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Link
hi: कड़ी

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Email
hi: ईमेल

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Field type
hi: क्षेत्र प्रकार

en: Address
hi: पता

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Uses
hi: उपयोग

en: Numeric
hi: संख्यकिक

en: Entity reference
hi: इकाई संदर्भ

en: Social media links
hi: सामाजिक मीडिया लिंक
