Webform Content Creator (4.0.8) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Link
id: Tautan

en: Default
id: Bawaan

en: Text
id: Teks

en: Content type
id: Jenis konten

en: Custom
id: Tersuai

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Address
id: Alamat

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Field mapping
id: Petakan field

en: About
id: Tentang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Uses
id: Penggunaan

en: Custom text
id: Teks gubahan

en: Numeric
id: Bersifat Angka

en: Datetime
id: Tanggal dan waktu

en: Entity reference
id: Rujukan entitas

en: Target entity type
id: Tipe entity target
