Webform Content Creator (4.0.8) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Link
uk: Посилання

en: Default
uk: Базово

en: Text
uk: Текст

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Custom
uk: Власний

en: Field type
uk: Тип поля

en: Address
uk: Адреса

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Webform
uk: Вебформа

en: Manage fields
uk: Керувати полями

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Field mapping
uk: Відповідність полів

en: About
uk: Про модуль

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: Uses
uk: Використання

en: Custom text
uk: Власний текст

en: Numeric
uk: Числовий

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Elements
uk: Елементи

en: Datetime
uk: Дата і час

en: Entity reference
uk: Посилання на сутність

en: Browse available tokens
uk: Оглянути доступні замінники

en: Target entity type
uk: Тип цільової сутності

en: Webform elements
uk: Елементи веб-форми

en: Webform Content Creator
uk: Вебформа: Створення вмісту
