Webform Content Creator (4.0.9) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Link
fr: Lien

en: Default
fr: Par défaut

en: Text
fr: Texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Email
fr: Courriel

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Field type
fr: Type de champ

en: Address
fr: Adresse

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: Machine name
fr: Nom système

en: Field mapping
fr: Correspondance de champ

en: About
fr: À propos

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: Uses
fr: Utilisations

en: Custom text
fr: Texte personnalisé

en: Numeric
fr: Numérique

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Entity reference
fr: Référence à une entité

en: Target entity type
fr: Type d'entité cible

en: Webform elements
fr: Éléments de webforms
