Webform Content Creator (4.0.9) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Default
it: Predefinito

en: Text
it: Testo

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Email
it: E-mail

en: Custom
it: Personalizzato

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Address
it: Indirizzo

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Manage fields
it: Gestisci campi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Uses
it: Usa

en: Custom text
it: Testo personalizzato

en: Numeric
it: Numerico

en: Elements
it: Elementi

en: Datetime
it: Data e ora

en: Entity reference
it: Riferimento a entità.

en: Target entity type
it: Il tipo di entità target
