Webform Counter (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Webform
de: Webformular

en: Singular form
de: Singularform

en: Plural form
de: Pluralform

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
de: Text, der für die Pluralform verwendet wird, @count wird mit dem Wert ersetzt.

en: First plural form | @count. plural form
de[0]: Erste Pluralform
de[1]: @count. Pluralform

en: Text to use for this variant, @count will be replaced with the value.
de: Text, der für die Variante, @count verwendet wird, wird durch diesen Wert ersetzt.

en: Text to use for the singular form, @count will be replaced with the value.
de: Der Text, der für die Einzahl von @count verwendet werden soll, wird durch den Wert ersetzt.
