Webform Submissions Notification (8.x-1.0-beta4) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Subject
hi: विषय

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: ID
hi: आईडी

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: webform
hi: वेबफ़ॉर्म

en: Machine name
hi: मशीन नाम
