Webform Email Reply Threads (1.0.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Status
fr: État

en: Author
fr: Auteur

en: Replies
fr: Réponses

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Attachment
fr: Élément joint

en: Mail
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Sender
fr: Expéditeur

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Send
fr: Envoyer

en: here
fr: ici

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Display name
fr: Nom de l'affichage

en: Changed
fr: Modifié

en: Threads
fr: Fils de discussion

en: Thread
fr: Fil de discussion

en: Reply
fr: Répondre

en: Type:
fr: Type :

en: Machine name
fr: Nom système

en: Default subject
fr: Sujet par défaut

en: Webform submission
fr: Soumissions Webform

en: Last activity
fr: Dernière activité

en: Sender name
fr: Nom de l'expéditeur

en: Submission
fr: Soumission

en: Custom @label…
fr: @label personnalisé…

en: Enter @label…
fr: Saisir @label …

en: Unique machine-readable name: lowercase letters, numbers, and underscores only.
fr: Nom machine unique lisible : lettres minuscules, chiffres, et tirets bas uniquement.
