Webform Email Reply Threads (1.0.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Author
uk: Автор

en: Replies
uk: Відповіді

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Message
uk: Повідомлення

en: - None -
uk: - Немає -

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Attachment
uk: Долучення

en: Mail
uk: Пошта

en: Created
uk: Створено

en: Active
uk: Активно

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: Sender
uk: Відправник

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Send
uk: Надіслати

en: here
uk: тут

en: Authored on
uk: Створено

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Display name
uk: Назва

en: Changed
uk: Змінено

en: Threads
uk: Нитки

en: Webform
uk: Вебформа

en: Thread
uk: Гілка

en: Reply
uk: Відповісти

en: Type:
uk: Тип:

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Notification
uk: Сповіщення

en: Default subject
uk: Тема за промовчанням

en: Webform submission
uk: Надсилання веб-форми

en: Sender name
uk: Ім’я відправника

en: Submission
uk: Надсилання

en: Custom @label…
uk: Власний @label…

en: Enter @label…
uk: Введіть @label…

en: Unique machine-readable name: lowercase letters, numbers, and underscores only.
uk: Унікальна машиночитна назва: лише малі літери, цифри та підкреслення.
