Webform Email Reply Threads (1.0.0-alpha7) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Author
de: Autor

en: Replies
de: Antworten

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Message
de: Benachrichtigung

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Attachment
de: Anhang

en: Mail
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: Active
de: Aktiv

en: Recipients
de: Empfänger

en: Sender
de: Absender

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Send
de: Senden

en: here
de: hier

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Display name
de: Anzeigenname

en: Changed
de: Geändert

en: Threads
de: Themen

en: Webform
de: Webformular

en: Reply
de: Antworten

en: Type:
de: Typ:

en: Machine name
de: Systemname

en: Notification
de: Benachrichtigung

en: Default subject
de: Standardmäßiger Betreff

en: Webform submission
de: Webformular-Eingabe

en: Last activity
de: Aktuelle Aktivität

en: Sender name
de: Name des Absenders

en: Submission
de: Eingabe

en: Custom @label…
de: Benutzerdefinierte @label…

en: Enter @label…
de: @label eingeben...

en: Unique machine-readable name: lowercase letters, numbers, and underscores only.
de: Eindeutiger Systemname: nur Kleinbuchstaben, Zahlen und Unterstriche.
