Webform Entity Handler (2.0.4) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Edit
fr: Modifier

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: States
fr: États

en: Field value
fr: Valeur du champ

en: Field name
fr: Nom du champ

en: State
fr: État

en: External
fr: Externe

en: Operation
fr: Opération

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Entity
fr: Entité

en: Completed
fr: Terminé

en: Skip
fr: Passer

en: Execute
fr: Exécuter

en: Locked
fr: Verrouillé

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Additional settings
fr: Réglages additionnels

en: New revision
fr: Nouvelle version

en: Converted
fr: Converti

en: Null
fr: Vide

en: Create a new entity
fr: Créer une nouvelle entité

en: …when anonymous submission is <b>converted</b> to authenticated.
fr: …quand une soumission anonyme est <b>changée</b> en soumission authentifiée.

en: …when submission is <b>completed</b>.
fr: …quand la soumission est <b>achevée</b>.

en: …when submission is <b>updated</b>.
fr: …quand la soumission est <b>mise à jour</b>.

en: Draft created
fr: Brouillon créé

en: Draft updated
fr: Brouillon mis à jour
