Webform Jira integration (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Description
it: Descrizione

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Number
it: Numero

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Label
it: Etichetta

en: Summary
it: Sommario

en: Text
it: Testo

en: Components
it: Componenti

en: Custom
it: Personalizzato

en: String
it: Testo

en: Key
it: Chiave

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Primary
it: Primario

en: Value type
it: Tipo di valore

en: Edit field
it: Modifica campo

en: Delete field
it: Elimina campo

en: Mapping type
it: Tipo di mappatura

en: Text value
it: Valore testuale
