Webform Jira integration (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: Version
nl: Versie

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Number
nl: Getal

en: - None -
nl: - Geen -

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Text
nl: Tekst

en: Components
nl: Componenten

en: Custom
nl: Aangepast

en: String
nl: Tekenreeks

en: Key
nl: Sleutel

en: Due date
nl: Vervaldag

en: Webform
nl: Formulier

en: Add field
nl: Veld toevoegen

en: Primary
nl: Primair

en: Value type
nl: Waardetype

en: Edit field
nl: Veld bewerken

en: Delete field
nl: Veld verwijderen

en: Reporter
nl: Verslaggever

en: Mapping type
nl: Toewijzingstype

en: Text value
nl: Tekstwaarde
