Webform Jira integration (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Description
hi: उल्लेख

en: Project
hi: परियोजना

en: Version
hi: संस्करण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Number
hi: संख्या

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Label
hi: लेबल

en: Summary
hi: सारांश

en: Text
hi: लेख

en: Components
hi: पुर्ज़े

en: Custom
hi: मनपसंद

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Text value
hi: पाठ मान
