Webform Jira integration (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Project
fr: Projet

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Number
fr: Nombre

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Label
fr: Libellé

en: Summary
fr: Résumé

en: Text
fr: Texte

en: Components
fr: Composants

en: Custom
fr: Personnalisé

en: String
fr: Chaîne de caractères

en: Key
fr: Clef

en: Due date
fr: Date d'échéance

en: Add field
fr: Ajouter un champ

en: Primary
fr: Primaire

en: Value type
fr: Type de valeur

en: Edit field
fr: Modifier le champ

en: Delete field
fr: Supprimer le champ

en: Reporter
fr: Rapporteur

en: Mapping type
fr: Type de correspondance

en: Field value type
fr: Type de valeur du champ

en: Text value
fr: Valeur textuelle
