Webform Jira integration (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Description
pt: Descrição

en: Project
pt: Projeto

en: Version
pt: Versão

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Number
pt: Número

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Label
pt: Rótulo

en: Summary
pt: Resumo

en: Text
pt: Texto

en: Components
pt: Componentes

en: Custom
pt: Personalizado

en: Key
pt: Chave

en: Due date
pt: Data de vencimento

en: Add field
pt: Adicionar campo

en: Primary
pt: Primário

en: Value type
pt: Tipo do valor

en: Edit field
pt: Editar campo

en: Delete field
pt: Apagar campo

en: Mapping type
pt: Tipo de Mapeamento

en: Text value
pt: Valor de texto
