Webform Jira integration (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Description
tr: Açıklama

en: Project
tr: Proje

en: Version
tr: Sürüm

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Number
tr: Sayı

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Label
tr: Etiket

en: Summary
tr: Özet

en: Text
tr: Metin

en: Components
tr: Bileşenler

en: Custom
tr: Özel

en: String
tr: Dize

en: Key
tr: Anahtar

en: Add field
tr: Alan ekle

en: Primary
tr: Birincil

en: Value type
tr: Değer türü

en: Edit field
tr: Alanı düzenle

en: Delete field
tr: Alanı sil

en: Mapping type
tr: Eşleme tipi

en: Text value
tr: Metin değeri
