Webform JIRA service desk integration (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Text
it: Testo

en: Key
it: Chiave

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Value type
it: Tipo di valore

en: Edit field
it: Modifica campo

en: Delete field
it: Elimina campo

en: Text value
it: Valore testuale
