Webform JSON Schema (2.0.8) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Required
de: Erforderlich

en: Visible
de: Sichtbar

en: Webform
de: Webformular

en: @name field is required.
de: Das Feld @name ist erforderlich.

en: %name field is not in the right format.
de: Das Feld %name enthält ein ungütiges Format.

en: Value is
de: Wert ist

en: Webform JSON Schema
de: Webformular-JSON-Schema

en: Expose webforms as JSON Schema, UI Schema, and Form Data. Make webforms work with react-jsonschema-form.
de: Webformulare als JSON Schema, UI Schema und Form Data hervorheben. So funktionieren Webformulare mit react-jsonschema-form.
