Webform JSON Schema (2.0.8) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Required
ru: Обязательно

en: Visible
ru: Видимый

en: Webform
ru: Веб-форма

en: @name field is required.
ru: Поле "@name" обязательно для заполнения.

en: %name field is not in the right format.
ru: %name поле имеет неправильный формат.
