Webform AddressFinder (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Location
de: Ort

en: Suburb
de: Vorort

en: Street
de: Straße

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: State/Province
de: Bundesland/Region

en: Unit type
de: Typ der Einheit

en: webform
de: Webformular

en: Postal Code
de: Postleitzahl

en: Street name
de: Straßenname

en: Address line 1
de: Adresszeile 1

en: Address line 2
de: Adresszeile 2

en: Defaults to: %value
de: Standardwert: %value

en: Composite elements
de: Zusammengesetzte Elemente
