Webform Product (3.1.0-rc2) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Email
de: E-Mail

en: Price
de: Preis

en: Store
de: Shop

en: Payment status
de: Zahlungsstatus

en: Webform
de: Webformular

en: Enable debugging
de: Fehlersuche aktivieren

en: Order ID
de: Bestellnummer

en: About
de: Über

en: Firstname
de: Vorname

en: Lastname
de: Nachname

en: Total price
de: Gesamtsumme

en: Development Settings
de: Entwicklungseinstellungen

en: Order type
de: Bestelltyp

en: Price value
de: Preis (Wert)

en: Address line 1
de: Adresszeile 1

en: Address line 2
de: Adresszeile 2

en: Payment provider
de: Zahlungsanbieter

en: Checkout step
de: Schritt der Kaufabwicklung

en: Order item type
de: Bestellartikeltyp

en: If checked, posted submissions will be displayed onscreen to all users.
de: Wenn diese Option aktiviert ist, werden die veröffentlichten Eingaben allen Benutzern auf dem Bildschirm angezeigt.

en: Use [webform_submission:values:ELEMENT_KEY:raw] to get plain text values.
de: Mit [webform_submission:values:ELEMENT_KEY:raw] können Klartextwerte erhalten werden.
