Webform Remote Handlers (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Username
de: Benutzername

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Password
de: Passwort

en: User
de: Benutzer

en: Method
de: Methode

en: Webform
de: Webformular

en: Remote server
de: Remote-Server

en: Web services
de: Web-Dienste

en: Pass
de: Bestanden

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: Submission purging
de: Eingabebereinigung
