Webform Score (8.x-2.0-alpha1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Score
de: Punktzahl

en: Contains
de: Enthält

en: Textfield
de: Textfeld

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Equals
de: Gleich

en: Match
de: Übereinstimmung

en: Webform
de: Webformular

en: Radios
de: Optionsfelder

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
de: %type: @message in %function (Zeile %line in %file).

en: Provides a form element for a set of radio buttons.
de: Stellt ein Formularelement für eine Reihe von Optionsfeldern bereit.

en: Webform Score
de: Webform Auswertung
