Webform Score (8.x-2.2) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Remove
uk: Вилучити

en: - None -
uk: - Немає -

en: Add
uk: Додати

en: Score
uk: Вага

en: Contains
uk: Містить

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Equals
uk: Дорівнює

en: Match
uk: Збігається

en: Webform
uk: Вебформа

en: Radios
uk: Радіокнопки

en: Quiz
uk: Тест

en: Provides a form element for a set of radio buttons.
uk: Надає елемент форми для набору радіоперемикачів.

en: Provides a form element for a drop-down menu or scrolling selection box.
uk: Надає елемент форми для розкривного меню або поля вибору, що прокручується.

en: Provides a form element for a set of checkboxes.
uk: Надає елемент форми для набору прапорців.

en: Webform Score
uk: Вебформа: Рейтинг
