Webform Score (8.x-2.3) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Remove
nl: Verwijderen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Add
nl: Toevoegen

en: Contains
nl: Bevat

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Equals
nl: Is gelijk aan

en: Match
nl: Overeenkomst

en: Webform
nl: Formulier

en: Radios
nl: Keuzerondjes

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
nl: %type: @message in %function (regel %line van %file).

en: Provides a form element for a set of radio buttons.
nl: Biedt een element aan voor een reeks keuzerondjes.

en: Provides a form element for a drop-down menu or scrolling selection box.
nl: Biedt een element aan als vervolgkeuzemenu of schuivende-keuzelijst.

en: Provides a form element for a set of checkboxes.
nl: Biedt een element aan voor een reeks keuzevakjes.
