Webform Simplify (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (62 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Title
tr: Başlık

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Administration
tr: Yönetim

en: More
tr: Devamı

en: File
tr: Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Number
tr: Sayı

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Required
tr: Zorunlu

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Help
tr: Yardım

en: Update
tr: Güncelle

en: Time
tr: Zaman

en: Access
tr: Erişim

en: Email
tr: E-posta

en: Options
tr: Seçenekler

en: All
tr: Tümü

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Conditions
tr: Koşullar

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Maximum
tr: En fazla

en: Address
tr: Adres

en: General
tr: Genel

en: Counter
tr: Sayaç

en: reset
tr: sıfırla

en: Rows
tr: Satırlar

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Hidden
tr: Gizli

en: update
tr: güncelle

en: Features
tr: Özellikler

en: Text field
tr: Metin alanı

en: Maxlength
tr: Maksimum uzunluk

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Select
tr: Seç

en: Minimum
tr: En az

en: Audio file
tr: Ses dosyası

en: Telephone
tr: Telefon

en: Steps
tr: Adımlar

en: Radios
tr: Radyo düğmeleri

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Maximum image resolution
tr: Ençok görsel çözünürlük

en: Video file
tr: Video dosyası

en: Draft
tr: Taslak

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Fieldset
tr: Alan kümesi (fieldset)

en: Unique
tr: Özgün (ünik)

en: Maximum file size
tr: Dosya boyutu üst sınırı

en: Minimum image resolution
tr: En düşük resim çözünürlüğü
