Webform Simplify (1.0.0) - en to da translation catalogue (71 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: More
da: Mere

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Number
da: Antal

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Multiple
da: Flere

en: Required
da: Obligatorisk

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Help
da: Hjælp

en: Update
da: Opdatér

en: Time
da: Tid

en: Access
da: Adgang

en: Email
da: E-mail

en: Options
da: Valg

en: All
da: Alle

en: submit
da: send

en: Date format
da: Datoformat

en: Conditions
da: Vilkår

en: Advanced
da: Avanceret

en: Maximum
da: Maksimum

en: Address
da: Adresse

en: General
da: Generelt

en: Counter
da: Tæller

en: reset
da: gendan

en: Rows
da: Rækker

en: Pattern
da: Mønster

en: Hidden
da: Skjult

en: Time format
da: Tidsformat

en: update
da: opdatér

en: Return value
da: Returværdi

en: Date/time
da: Dato/tid

en: Text field
da: Tekstfelt

en: Maxlength
da: Maksimal længde

en: Allowed file extensions
da: Tilladte filendelse

en: Tabs
da: Faner

en: Default value
da: Standardværdi

en: Select
da: Vælg

en: Audio file
da: Lydfil

en: Telephone
da: Telefon

en: Step
da: Trin

en: Image file
da: Billedfil

en: Steps
da: Trin

en: Radios
da: Radioknapper

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Maximum image resolution
da: Maksimal billedopløsning

en: Video file
da: Videofil

en: Draft
da: Kladde

en: Date year range
da: Dato årsinterval

en: Fieldset
da: Feltgruppe

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: Textarea
da: Tekstområde

en: Unique
da: Unik

en: Maximum file size
da: Maksimal filstørrelse

en: Minimum image resolution
da: Minimum billedopløsning

en: Randomize options
da: Randomisér valgmuligheder

en: draft
da: kladde

en: Element settings
da: Elementindstillinger

en: Composite elements
da: Sammensatte elementer

en: Submit button(s)
da: Send knap(per)
