Webform Simplify (1.0.0) - en to gu translation catalogue (34 entries)

en: User interface
gu: વપરાશકર્તા ઈન્ટરફેસ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Administration
gu: સંચાલન

en: More
gu: વધુ

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Multiple
gu: અનેક

en: Required
gu: જરૂરી

en: Help
gu: મદદ

en: Time
gu: સમય

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: All
gu: બધા

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Maximum
gu: મહત્તમ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Rows
gu: હરોળો

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: Text field
gu: લખાણ ક્ષેત્ર

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Minimum
gu: ન્યુનત્તમ

en: Autocomplete
gu: સ્વત: પૂર્ણ

en: Textarea
gu: લખાણ વિસ્તાર
