Webform Simplify (1.0.0) - en to hu translation catalogue (82 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: More
hu: Több

en: File
hu: Fájl

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Number
hu: Szám

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Required
hu: Szükséges

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Help
hu: Súgó

en: Update
hu: Frissítés

en: Time
hu: Idő

en: Access
hu: Hozzáférés

en: URL
hu: Webcím

en: Email
hu: E-mail

en: Options
hu: Lehetőségek

en: All
hu: Mind

en: submit
hu: beküldés

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Advanced
hu: Haladó

en: Address
hu: Cím

en: General
hu: Általános

en: Counter
hu: Számláló

en: reset
hu: alaphelyzet

en: Rows
hu: Sorok

en: Pattern
hu: Minta

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Time format
hu: Időformátum

en: update
hu: frissítés

en: Features
hu: Jellemzők

en: Return value
hu: Visszatérési érték

en: Date/time
hu: Dátum/idő

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Maxlength
hu: Legnagyobb hosszúság

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájlkiterjesztések

en: Tabs
hu: Fülek

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Audio file
hu: Hangfájl

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Step
hu: Lépés

en: Image file
hu: Képfájl

en: Steps
hu: Lépések

en: Radios
hu: Választógombok

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Maximum image resolution
hu: Legnagyobb képfelbontás

en: Video file
hu: Videófájl

en: Sort options
hu: Rendezési lehetőségek

en: Draft
hu: Vázlat

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: Date year range
hu: Dátum évtartomány

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Checkboxes
hu: Jelölőnégyzetek

en: Textarea
hu: Szövegdoboz

en: Field prefix
hu: Mező előtag

en: Field suffix
hu: Mező utótag

en: Unique
hu: Egyedi

en: Maximum file size
hu: Legnagyobb fájlméret

en: Rename files
hu: Fájlok átnevezése

en: Minimum image resolution
hu: Legkisebb képfelbontás

en: Other description
hu: Egyéb leírás

en: Randomize options
hu: Lehetőségek összekeverése

en: draft
hu: vázlat

en: Other type
hu: Egyéb típus

en: Time element
hu: Idő elem

en: Other title
hu: Egyéb cím

en: Submit button(s)
hu: Beküldő gombok
