Webform Simplify (1.0.0) - en to te translation catalogue (36 entries)

en: User interface
te: వాడుకరి అంతరవర్తి

en: Title
te: శీర్షిక

en: Save configuration
te: స్వరూపణాన్ని భద్రపరచు

en: delete
te: తొలగించు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Type
te: రకం

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Administration
te: పరిపాలన

en: More
te: మరిన్ని

en: File
te: ఫైల్

en: Date
te: తేదీ

en: Size
te: కొలత

en: Search
te: వెతుకు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Number
te: సంఖ్య

en: Multiple
te: బహుళ

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: General settings
te: సాధారణ అమరికలు

en: Help
te: సహాయం

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Time
te: సమయం

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: Options
te: ఎంపికలు

en: All
te: అన్నీ

en: Date format
te: తేదీ ఆకృతి

en: Maximum
te: గరిష్ఠం

en: Address
te: చిరునామా

en: General
te: సాధారణ

en: Rows
te: వరుసలు

en: Features
te: విశేషాలు

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: Select
te: ఎంచుకోండి

en: Minimum
te: కనిష్ఠం
