Webform Simplify (1.1.0) - en to th translation catalogue (39 entries)

en: User interface
th: ส่วนติดต่อผู้ใช้

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: delete
th: ลบ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: File
th: ไฟล์

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Required
th: จำเป็น

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Time
th: เวลา

en: Access
th: การเข้าถึง

en: Text
th: ข้อความ

en: Email
th: อีเมล

en: Options
th: ตัวเลือก

en: All
th: ทั้งหมด

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Address
th: ที่อยู่

en: General
th: ทั่วไป

en: reset
th: คืนค่าเดิม

en: Rows
th: แถว

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Hidden
th: ซ่อน

en: update
th: อัปเดต

en: Text field
th: ช่องข้อความ

en: Allowed file extensions
th: ขนาดอัปโหลดสูงสุด

en: Select
th: เลือก

en: Minimum
th: อย่างต่ำ

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: Maximum file size
th: ขนาดไฟล์สูงสุด
