Webform Simplify (1.1.1) - en to fa translation catalogue (59 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: More
fa: بیشتر

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Number
fa: عدد

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Multiple
fa: چندین

en: Required
fa: اجباری

en: Name
fa: نام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Help
fa: راهنما

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Time
fa: زمان

en: Access
fa: دسترسی

en: URL
fa: نشانی

en: Text
fa: متن

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: All
fa: همه

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Conditions
fa: شرط‌ها

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Address
fa: نشانی

en: General
fa: عمومی

en: Counter
fa: شمارنده

en: reset
fa: بازنشانی

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Pattern
fa: الگو

en: Hidden
fa: پنهان

en: update
fa: به‌روزرسانی

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Text field
fa: فیلد متنی

en: Allowed file extensions
fa: پسوندهای فایل مجاز

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Select
fa: انتخاب

en: Minimum
fa: حداقل

en: Audio file
fa: فایل صوتی

en: Image file
fa: فایل تصویر

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Maximum image resolution
fa: حداکثر کیفیت تصویر

en: Draft
fa: پیش نویس

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Fieldset
fa: مجموعه فیلد

en: Minimum image resolution
fa: حداقل ابعاد تصویر
