Webform Simplify (1.2.1) - en to ro translation catalogue (73 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Administration
ro: Administrare

en: More
ro: Mai multe

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Number
ro: Număr

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Multiple
ro: Multiplă

en: Required
ro: Necesar

en: One
ro: Unu

en: Name
ro: Nume

en: General settings
ro: Setări generale

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Help
ro: Ajutor

en: Update
ro: Actualizare

en: Time
ro: Ora

en: Views
ro: Vizualizări

en: Access
ro: Acces

en: States
ro: Stări

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: Options
ro: Opțiuni

en: All
ro: Toate

en: Access denied
ro: Acces respins

en: Date format
ro: Format dată

en: Custom
ro: Personalizat

en: Conditions
ro: Condiții

en: Advanced
ro: Avansat

en: Maximum
ro: Maxim

en: Address
ro: Adresă

en: Counter
ro: Numărător

en: Rows
ro: Rânduri

en: Pattern
ro: Model

en: Hidden
ro: Ascuns

en: update
ro: actualizare

en: Features
ro: Caracteristici

en: Limit
ro: Limită

en: Text field
ro: Câmp text

en: Maxlength
ro: Lungime maximă

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fișiere permise

en: Tabs
ro: Taburi

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Select
ro: Alege

en: Minimum
ro: Minim

en: Audio file
ro: Fișier audio

en: Telephone
ro: Telefon

en: Any
ro: Orice

en: Triggers
ro: Declanşatoare

en: Step
ro: Pas

en: Steps
ro: Pași

en: Radios
ro: Butoane radio

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Maximum image resolution
ro: Rezoluţie maximă imagine

en: Video file
ro: Fișier video

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: Draft
ro: Proiect

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Default values
ro: Valori implicite

en: Maximum file size
ro: Dimensiunea maximă a fișierului

en: Minimum image resolution
ro: Rezoluție minimă a imaginii

en: Basic HTML
ro: HTML de bază
