Webform Simplify (1.2.1) - en to sv translation catalogue (88 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Title
sv: Titel

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: More
sv: Mer

en: File
sv: Fil

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Number
sv: Tal

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Multiple
sv: Flerval

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: One
sv: Ett

en: Name
sv: Namn

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Help
sv: Hjälp

en: Update
sv: Uppdatera

en: Time
sv: Tid

en: Views
sv: Vyer

en: Access
sv: Åtkomst

en: States
sv: Lägen

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: Options
sv: Alternativ

en: All
sv: Alla

en: Access denied
sv: Åtkomst nekad

en: Date format
sv: Datumformat

en: Custom
sv: Anpassad

en: Conditions
sv: Villkor

en: Advanced
sv: Utökad

en: Maximum
sv: Största

en: Address
sv: Adress

en: General
sv: Allmän

en: Counter
sv: Räknare

en: reset
sv: återställ

en: Rows
sv: Rader

en: Pattern
sv: Mönster

en: Hidden
sv: Dold

en: Time format
sv: Tidsformat

en: update
sv: uppdatera

en: Features
sv: Funktioner

en: Limit
sv: Begränsning

en: Date/time
sv: Datum/tid

en: Text field
sv: Textfält

en: Maxlength
sv: Maxlängd

en: Allowed file extensions
sv: Tillåtna filändelser

en: Tabs
sv: Flikar

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Select
sv: Välj

en: Minimum
sv: Lägsta

en: Audio file
sv: Ljudfil

en: Telephone
sv: Telefon

en: Any
sv: Alla

en: Triggers
sv: Utlösare

en: Step
sv: Steg

en: Steps
sv: Steg

en: Radios
sv: Envalsknappar

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Maximum image resolution
sv: Största bildupplösning

en: Video file
sv: Videofil

en: Sort options
sv: Alternativ för sortering

en: Draft
sv: Utkast

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: Date year range
sv: Årsintervall för datum

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Fieldset
sv: Fältgrupp

en: Checkboxes
sv: Kryssrutor

en: Textarea
sv: Textruta

en: Form settings
sv: Inställningar för formulär

en: Default values
sv: Förvalda värden

en: Unique
sv: Unik

en: Maximum file size
sv: Största filstorlek

en: Minimum image resolution
sv: Minsta bildupplösning

en: Other description
sv: Beskrivning på annat

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Element attributes
sv: Attribut för element

en: Submit button(s)
sv: Knapp(ar) för att skicka

en: Use date picker
sv: Använd datumväljare.

en: Show date picker button
sv: Visa datumväljarknapp
