Webform Views Integration (8.x-5.5) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Closed
it: Chiuso

en: Action
it: Azione

en: Reset
it: Ripristina

en: Default
it: Predefinito

en: Open
it: Aperto

en: Format
it: Formato

en: All
it: Tutti

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Webform submissions
it: Inserimenti webform

en: textarea
it: area di testo

en: Scheduled
it: Pianificazioni

en: Webform submission
it: Inserimento Webform

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: checkboxes
it: caselle controllo
