Webhooks (8.x-1.0-alpha9) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: active
pt: ativo

en: Inactive
pt: Inativo

en: Events
pt: Eventos

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Content Type
pt: Tipo de conteúdo

en: Headers
pt: Cabeçalhos

en: inactive
pt: inativo

en: Activate
pt: Ativar

en: Deactivate
pt: Desativar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Secret
pt: Segredo
