Webhooks (8.x-1.0-alpha7) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: active
fr: actif(s)

en: Inactive
fr: Inactif

en: Events
fr: Évènements

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Content Type
fr: Type de contenu

en: Headers
fr: Entêtes

en: inactive
fr: inactif

en: Activate
fr: Activer

en: Deactivate
fr: Désactiver

en: Machine name
fr: Nom système

en: File download
fr: Téléchargement de fichier

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Payload
fr: Charges

en: Incoming
fr: Entrant

en: Outgoing
fr: Sortant

en: Modules installed
fr: Modules installés
