Webpack Reactjs SASS (8.x-1.0) - en to vi translation catalogue (26 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Content
vi: Nội dung

en: Enabled
vi: Bật

en: Size
vi: Dung lượng

en: Container
vi: Đồ chứa

en: Background
vi: Nền

en: Length
vi: Chiều dài

en: Layout
vi: Bố cục

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Text color
vi: Màu chữ

en: Color
vi: Màu sắc

en: Position
vi: Vị trí

en: Limit
vi: Giới hạn

en: Link color
vi: Màu liên kết

en: Transparent
vi: Trong suốt

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Light
vi: Nhẹ

en: Primary
vi: Chính

en: Secondary
vi: Phụ

en: Blue Lagoon (default)
vi: Blue Lagoon (mặc định)

en: Main background
vi: Màu nền phần nội dung chính

en: Sidebar background
vi: Màu nền thanh bên

en: Sidebar borders
vi: Đường viền thanh bên

en: Footer background
vi: Màu nền phần chân

en: Title and slogan
vi: Tiêu đề và khẩu hiệu

en: Dark
vi: Sẫm màu
