Webpack Reactjs SASS (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Content
ar: المحتوى

en: Enabled
ar: مفعل

en: Size
ar: الحجم

en: Container
ar: حاوية

en: Length
ar: الطول

en: Layout
ar: التنسيق

en: Width
ar: العرض

en: Text color
ar: لون النص

en: Color
ar: اللون

en: Position
ar: الوضع

en: Limit
ar: حد

en: White
ar: أبيض

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Blue Lagoon (default)
ar: البحيرة الزرقاء (الافتراضية)

en: Slate
ar: اللوح

en: Main background
ar: الخلفية الرئيسية

en: Sidebar background
ar: خلفية العمود الجانبي

en: Sidebar borders
ar: إطار العمود الجانبي

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Plum
ar: الخوخ

en: Title and slogan
ar: العنوان والشعار

en: Firehouse
ar: محطة الإطفاء

en: Ice
ar: الجليد
