Webpack Reactjs SASS (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Content
fr: Contenu

en: Enabled
fr: Activé

en: Size
fr: Taille

en: Container
fr: Conteneur

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Length
fr: Longueur

en: Layout
fr: Mise en page

en: Width
fr: Largeur

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Color
fr: Couleur

en: Limit
fr: Limite

en: Selector
fr: Sélecteur

en: White
fr: Blanc

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: both
fr: les deux

en: Offset
fr: Décalage

en: Hover
fr: Survol

en: Light
fr: Léger

en: Primary
fr: Primaire

en: Allowed tags
fr: Balises autorisées

en: Placement
fr: Emplacement

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Blue Lagoon (default)
fr: Bleu lagon (par défaut)

en: Slate
fr: Ardoise

en: Main background
fr: Arrière-plan principal

en: Sidebar background
fr: Arrière-plan de la barre latérale

en: Sidebar borders
fr: Bordures de la barre latérale

en: Footer background
fr: Arrière-plan du pied de page

en: Plum
fr: Prune

en: Title and slogan
fr: Titre et slogan

en: Firehouse
fr: Caserne

en: Ice
fr: Glace

en: Dark
fr: Sombre

en: Sidebar Position
fr: Position de la colonne

en: Header background top
fr: Fond d'écran du haut de l'entête

en: Header background bottom
fr: Fond d'écran du bas de l'entête
