Webpack Reactjs SASS (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (28 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Content
he: תוכן

en: Enabled
he: מופעל

en: Size
he: גודל

en: Container
he: מיכל

en: Length
he: אורך

en: Layout
he: פריסה

en: Width
he: רוחב

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Color
he: צבע

en: Position
he: מיקום

en: Limit
he: גבול

en: Selector
he: סלקטור

en: White
he: לבן

en: Link color
he: צבע קישור

en: Offset
he: היסט

en: Primary
he: ראשי

en: Secondary
he: משני

en: Blue Lagoon (default)
he: לגונה כחולה (ברירת מחדל)

en: Slate
he: צפחה

en: Main background
he: רקע ראשי

en: Sidebar background
he: רקע איזור צידי

en: Sidebar borders
he: גבולות איזור צידי

en: Footer background
he: רקע כותרת תחתונה

en: Plum
he: שזיף

en: Title and slogan
he: כותרת וסלוגן

en: Firehouse
he: תחנת כיבוי אש

en: Ice
he: קרח
