Webpack Reactjs SASS (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Content
hi: सामग्री

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Size
hi: आकार

en: Container
hi: कंटेनर

en: Length
hi: लंबाई

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Color
hi: रंग

en: Position
hi: स्थान

en: Limit
hi: सीमा

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: Blue Lagoon (default)
hi: ब्लू लगून ( तयशुदा )

en: Slate
hi: पटिया

en: Main background
hi: मुख्य पृष्ठभूमि

en: Sidebar background
hi: साइडबार पृष्ठभूमि

en: Sidebar borders
hi: साइडबार बॉर्डर्स

en: Footer background
hi: पाद पृष्ठभूमि

en: Plum
hi: बेर

en: Title and slogan
hi: शीर्षक और नारा

en: Firehouse
hi: फायरहाउस

en: Ice
hi: बर्फ़

en: Header background top
hi: शीर्षलेख पृष्ठभूमि

en: Header background bottom
hi: हेडर पृष्ठभूमि नीचे
