Webpack Reactjs SASS (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (36 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Content
hu: Tartalom

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Size
hu: Méret

en: Container
hu: Tároló

en: Background
hu: Háttér

en: Length
hu: Hosszúság

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Width
hu: Szélesség

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Color
hu: Szín

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Limit
hu: Korlát

en: Selector
hu: Kiválasztó

en: White
hu: Fehér

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: both
hu: mindkettő

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Offset
hu: Eltolás

en: Hover
hu: Egér az elem felett

en: Light
hu: Világos

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Allowed tags
hu: Engedélyezett jelölők

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Blue Lagoon (default)
hu: Kék lagúna (alapértelmezés)

en: Main background
hu: Általános háttér

en: Sidebar background
hu: Oldalsáv háttere

en: Sidebar borders
hu: Oldalsáv keretei

en: Footer background
hu: Lábléc háttere

en: Plum
hu: Szilva

en: Title and slogan
hu: Cím és jelmondat

en: Firehouse
hu: Tűzoltóság

en: Ice
hu: Jég

en: Dark
hu: Sötét

en: Header background top
hu: Fejléc háttere fent

en: Header background bottom
hu: Fejléc háttere lent
