Webpack Reactjs SASS (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Enabled
id: Aktif

en: Size
id: Ukuran

en: Container
id: Kontainer

en: Length
id: Panjang

en: Layout
id: Tata letak

en: Width
id: Lebar

en: Text color
id: Warna teks

en: Color
id: Warna

en: Position
id: Posisi

en: Limit
id: Batas

en: Selector
id: Pemilih

en: White
id: Putih

en: Link color
id: Warna tautan

en: Offset
id: Letak

en: Secondary
id: Sekunder

en: Blue Lagoon (default)
id: Blue Lagoon (bawaan)

en: Main background
id: Latar utama

en: Sidebar background
id: Latar samping

en: Sidebar borders
id: Bingkai sidebar

en: Footer background
id: Latar footer

en: Title and slogan
id: Judul dan slogan

en: Header background top
id: Latar belakang tajuk atas

en: Header background bottom
id: Latar bawah kepala
