Webpack Reactjs SASS (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Content
nl: Inhoud

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Size
nl: Grootte

en: Background
nl: Achtergrond

en: Length
nl: Lengte

en: Layout
nl: Lay-out

en: Width
nl: Breedte

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Color
nl: Kleur

en: Position
nl: Positie

en: Limit
nl: Limiet

en: White
nl: Wit

en: Link color
nl: Linkkleur

en: both
nl: beide

en: Transparent
nl: Transparant

en: Hover
nl: Zweven

en: Light
nl: Licht

en: Primary
nl: Primair

en: Allowed tags
nl: Toegestane labels

en: Placement
nl: Plaatsing

en: Secondary
nl: Secundair

en: Blue Lagoon (default)
nl: Blue Lagoon (standaard)

en: Main background
nl: Algemene achtergrond

en: Sidebar background
nl: Achtergrond zijbalk

en: Sidebar borders
nl: Randen zijbalk

en: Footer background
nl: Achtergrond voet

en: Title and slogan
nl: Titel en slogan

en: Dark
nl: Donker

en: Header background top
nl: Achtergrond kop bovenkant

en: Header background bottom
nl: Achtergrond kop onderkant
